ETKİNLİK DETAYLARI
GEÇMİŞ ETKİNLİK
12 Kasım 2015, Perşembe
18:30 - 20:00
[email protected]
0
Güz Dönemi Paylaşım Toplantıları II
Değerli Meslektaşımız, Meslektaş adayımız,
Ruh sağlığı alanında çalışan uzmanlar olarak eğitimin okulla sınırlı olmadığının, hele ki konu insansa; insanın kendisini geliştirmesinin aralıksız devam etmesi gerektiğinin bilincindeyiz. Bu farkındalıkla alanımızdaki yeni çalışma ve gelişmelerden haberdar olmak ve gönüllü arkadaşlarımızın bilgi ve tecrübelerini arttırmak amacıyla Kasım 2013’den itibaren düzenli olarak eğitim & paylaşım toplantıları düzenledik ve düzenlemeye devam edelim istiyoruz. Bildiğiniz gibi geçtiğimiz yıl eğitimlerimiz; Selami Ali Gençlik Merkezi ile işbirliği yaptığımız “Roman Çocukların Sosyal Hayata Entegrasyonu” projesi kapsamında İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından da destekleniyordu. Bu yıl Bilgi Evleri için hazırladığımız sosyal sorumluluk projemiz nedeniyle Üsküdar Belediyesi tarafından destekleniyor olacak.
 
Seminerlerimiz ücretsiz olup kayıt için [email protected] adresine ad, soyad, üniversite, sınıf bilgilerinin mail atılması gerekmektedir.

2
KONUŞMACILAR 1
Uzm. Klinik Psikolog Murat DİNÇER

Değerli Meslektaşımız,

Murat Dinçer Kimdir?

Murat Dinçer, 2003 yılında Marmara Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümünden mezun oldu. Çeşitli devlet okullarında ve özel okullarda çalıştı. Bu dönemde “yaratıcılık, yaratıcı düşünce teknikleri” ve “dilin yaratıcı şekilde kullanılması” ile ilgili araştırmalarda ve grup çalışmalarında bulundu.

Askerlik hizmetini yedek subay psikolojik danışman olarak yaparken klinik psikolojiyle ilgilenmeye başladı ve çalışmalarını bu alanda yoğunlaştırdı. Daha sonra Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu İstanbul İl Müdürlüğünde, Strateji Planlama Uzmanı olarak danışmanlık ve Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Psikolojik Danışmanlığı yaptı. Bu dönemde 10-18 yaş arasında Yuva ve Yurtlarda Kalan Öğrencilerin psikolojik durumları ve ihtiyaçları konusunda bir araştırma projesi yürüttü ve İsrail’de risk altındaki çocuklar konusunda Haifa’da inceleme ziyareti ve eğitimlerde bulundu.

2011 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Klinik Psikoloji programından “İlişkisel psikanaliz ve varoluşçu psikoterapinin karşılaştırılması ve entegresyonu” konulu bitirme projesini tamamlayarak mezun oldu. Çeşitli yerli ve yabancı uzmanlardan psikanaliz ve psikodinamik terapiler, Bilişsel Davranışçı Terapi, risk altındaki veya travmaya maruz kalan çocuk ve ergenlerin rehabilitasyonu ve somatizasyon bozuklukları konularında eğitimler ve süpervizyon aldı. Halen bu konularda dinamik oryantasyonlu psikoterapi çalışmalarına devam etmektedir.

 

RUHSAK öncülüğünde yürütülecek Sosyal Sorumluluk Projelerinde görev almak isteyen meslektaş, meslektaş adaylarımızın seminer programına %80 devam sağlaması zorunludur.

Tüm katılımcılarımız için Katılım Belgesi imkanı ancak %80 devam sağlandığında söz konusudur. %20 devamsızlık hakkı; mazeret gerekçesi ile Eğitim Koordinatörü Hatice Kübra BEKTAŞ hanımefendi ile paylaşıldığında katılım belgesi hakkı saklı kalır.

Sosyal Sorumluluk Projelerimizde (ayrıca paylaşılacaktır) görev alan katılımcılar için referans mektubu Üsküdar Belediyesi tarafından katılımcıların katkıları nisbetinde bireysel olarak düzenlenecektir.

RUHSAK’tan Katılım Belgesi alma hakkı edinemeyen/Sosyal Sorumluluk Projesinde en az üç ay hizmet vermeyen katılımcılar CV’lerinde RUHSAK ismini kullanamazlar.

Adres Bilgileri

Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi
Selami Ali Mh., Gazi Cd. No:22, 34664 Üsküdar/İstanbul, Türkiye

Arama
Etkinlik Takvimi
Etkinlik Kategorileri