ETKİNLİK DETAYLARI
GEÇMİŞ ETKİNLİK
24 Ekim 2015, Cumartesi
09:00 - 17:00
0545 519 0899
[email protected]
150
Temel Düzey Psiko-sosyal Destek ve Psikolojik Dayanıklılık Eğitimi 1. Gün

Son dönemlerde yakinen şahit olduğumuz pek çok olay; travmalar sonrası fiziki ihtiyaçların olduğu kadar belki de daha çok psikolojik ihtiyaçların karşılanmasının önemli olduğunun bir kez daha altını çizdi.

Bu farkındalıkla; RUHSAK Ruh Sağlığında Uzman Kadınlar Derneği Psikolojik Destek ve Müdahale Birimi olarak zor zamanlarda insanımızın psikolojik ihtiyaçları ile ilgili yardım ve destek hizmeti sunacak siz değerli meslektaşlarımız için önemli bir eğitim çalışması organize ediyoruz.

Derneğimiz Yönetim Kurulu üyesi ve Medipol Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Neslihan ARICI ÖZCAN hanımefendi tarafından  verilecek olan “Temel Düzey Psikososyal Destek ve Psikolojik Dayanıklılık Eğitimi” bu haftasonu gerçekleşecektir. Eğitimin sonunda katılım belgesi verilecektir.

Savaş, deprem, göç, kaza ve benzeri afetler sonrasında projeler üretmek ve projelerde yer almak isteyen üyelerimizi Temel Düzey Eğitimi’ne bekleriz.

Temel düzey eğitimi iki gün sürecek olan eğitim çalışmamız ile ilgili detaylı bilgiye aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Eğitim Modülü için tıklayınız

Yrd. Doç. Dr Neslihan ARICI ÖZCAN Kimdir?

1982 doğumlu Neslihan Arıcı Özcan ilk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı. Lisans eğitimini 2006 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmalık bölümünde  birincilikle bitirdi. Uzmanlığını 2009 yılında Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji programında “Obsesif Kompulsif Bozuklukta Bilişsel ve Üst Bilişsel Yapılar ve Süreçler” Proje konusu ile birincilikle tamamladı. Doktorasını (PhD) 2014 yılında  Sakarya Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik programında “Travmatik Yas Sorununda Aile Dayanıklılığı Programının kadınlardaki travma sonrası stres, yas ve aile dayanıklılığı düzeylerine etkisi” tez konusu başlığı ile aldı. Özcan 2006-2007 yılları arasında Özel Yaşamlar Rehabilitasyon merkezinde ve 2007- 2015 yılları arasında da Medipol Hastanesinde Uzman Klinik Psikolog olarak çalıştı. Ayrıca 2009-2015 tarihleri arasında çeşitli üniversitelerin psikoloji ve psikolojik danışmanlık bölümlerinde öğretim görevlisi olarak uygulama dersleri verdi. Özcan 2015 yılından beri de Özel İstanbul Medipol Üniversitesi Psikoloji ve Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Ayrıca 2010 yılından beri de Ruhsak yönetim kurulu üyesi ve psiko-sosyal destek biriminin başkanı olarak yer almaktadır. Aldığı Bilişsel Davranışçı Terapi, Gestalt Terapi, EMDR, Aile Terapisi eğitimleri ve süpervizyonları doğrultusunda anksiyete bozuklukları (panik bozukluk, sosyal fobi, obsesif kompulsif bozukluk, travma sonrası stres bozukluğu) duygu durum bozuklukları (depresyon) ve kişilik bozuklukları tedavisi üzerine yoğunlaşmıştır. Çeşitli kurum ve kuruluşlara zor çocuklarla başa çıkma yöntemleri, aile içi etkili iletişim, iş yerinde stres ve çatışma yönetimi, öğrencilerde sınav kaygısı ile baş çıkma konularında seminerler, süpervizyonlar vermekte ve grup çalışmaları yapmaktadır.

KONUŞMACILAR 1
Yrd. Doç. Dr. Neslihan ARICI ÖZCAN

Eğitim, 24-25 Ekim 2015 tarihlerinde 09:00-17:00 arası yapılacaktır.

Eğitim ücreti öğrenci ve üyelerimiz için 100 TL, mezunlar için 150 TL'dir.

Eğitim sonunda Katılım Belgesi verilecektir.

 

Adres Bilgileri

Çamlıca Sabahattin Zaim Kültür Merkezi Boğaziçi Salonu
Kısıklı Mah. Alemdağ Cd. Hanımseti Sok. No: 2 Üsküdar

Arama
Etkinlik Takvimi
Etkinlik Kategorileri