Temel İstismar Eğitimi Aldık

Temel İstismar Eğitimi Aldık

Değerli Meslektaşlarımız,

23 Ekim 2011 Pazar günü dışarıda çok güzel bir hava varken 26 Ruhsak üyesi katılımcımızla beraber Çocuk Suçlarını Önleme Derneği Başkan Yardımcısı Sn. Gülhan ŞİŞMAN hanımefendi tarafından sunulan “Çocuk İstismarı ve Önleme Yöntemleri” seminerine katıldık. Çocuk istismarı, belirtileri, türleri ve önleme yöntemleri temel bilgilerini içeren tam donanımlı eğitimimizin ardından Çocuk Polisi ve Çocuk Suçlarını Önleme Derneğince sertifikalandırılan katılım belgelerimizi aldık.
Gülhan hanımın konu ile ilgili önemli gördüğümüz bir videosunu burada diğer üyelerimizle paylaşalım ve kendilerinde de bir farkındalık oluşturalım istiyoruz.
Güzel eğitimlerde görüşünceye dek, sevgiyle kalın…

Gülhan Şişman Kimdir?
Çocuk Suçları Önleme Derneği Başkanı olarak 4 seneye yakın bir zamandır Çocuk Şubesi Müdürlüğü ile birlikte çalışmakta, Uzman Eğitmen olarak çeşitli eğitimleri; çocuk şubesi birimleri, saha çalışanları ve de çocuklar için hazırlamaktadır. Eğitim verdiği kişi sayısı 4000’e yakını çocuk olmak üzere; 7000’i geçmiştir.

NY eyaleti Mandated Reporter Eğitimi Sertifikasyonu ile USA Adalet Bakanlığı Çocuk Kaçak Ve Kayıpları ilk Müdahele Uzmanlığı, Çocuk İstismarları Soruşturmaları Sertifikasyonları yanı sıra National CAC tarafından Çocuk Suçlarını Önleme ve Pedofili tipolojisi gibi birçok konuda eğitim almıştır. Halen Wisconsin Üniversitesinde Çocuk Koruma Uzmanlığı eğitim ve çalışmaları devam etmektedir. Genel olarak kendisini Çocuk Aktivisti olarak tanımlanmayı tercih etmektedir.